Inšpirácia

Obraz z borovicových šišiek

Obraz z borovicových šišiek

Aj napriek tomu, že v súčasnosti je trend v bývaní postavený na minimalizme, prázdne biele steny jednoducho pôsobia chladne a neútulne. Domov robia domovom veľakrát drobnosti a dekorácie. Môže ísť o farebné vankúše na pohovke, vázu s kvetmi na stole, spoločné rodinné fotografie alebo obrazy na stenách. A ak si takúto dekoráciu vyrobíme doma, nielenže ušetríme peniaze, ale vyrobíme zaručene originálny kúsok, ktorý nikto iný doma nemá. Napríklad ako tento obraz z borovicových šišiek.

 

Na výrobu obrazu zo šišiek potrebujeme:

  • borovicové šišky
  • záhradnícke nožnice
  • bielidlo
  • akrylové farby
  • drevený rámček (napr. IKEA RIBBA)
  • lepidlo alebo taviaca pištoľ
  • ružová farba v spreji
  • štetec
  • biely výkres alebo lepenka

 

Prvým krokom je vybielenie borovicových šišiek. Šišky si vyberáme skôr menšie, aby sa nám s nimi lepšie pracovalo, ale pokiaľ chcete vytvoriť obraz väčších rozmerov, kľudne skombinujte veľké šišky s menšími. Pri tomto kroku sa nemusíte báť, že sa šišky naozaj vybielia, len sa zosvetlia o niekoľko odtieňov. To nám zjednoduší ich následné farbenie. Do misky si pripravíme zmes vody a bielidla v pomere 50/50, namočíme šišky a necháme pôsobiť niekoľko hodín. Nezľaknite sa, ak sa šišky uzavrú, po vybratí a vysušení sa zase krásne otvoria. Krok s bielením môžeme vynechať, ale je potrebné rátať s tým, že sa šišky budú ťažšie farbiť a farby nebudú tak pekné a sýte. Po vybratí šišiek z bielidla ich necháme vysušiť minimálne cez noc. Po vysušení odstrihneme pomocou záhradníckych nožníc prvé dva rady zo šišiek, čím sa nám vytvoria akoby kvietky. Teraz sú šišky pripravené na farbenie.

 

 

Použijeme kombináciu červenej, ružovej a bielej farby a nafarbíme všetky pripravené šišky. Do stredu môžeme použiť trochu žltej, čím vytvoríme imitáciu stredových tyčiniek. Kým nám šišky schnú, môžeme si drevený rámček nasprejovať farbou. My sme použili ružovú, vy môžete rámček nastriekať bielou alebo ho kľudne nechajte v pôvodnom odtieni. Variabilita je naozaj veľká, preto je aj každý z obrazov absolútnym originálom. Na výkres si teraz nakreslíme rovnakými farbami, aké sme použili na šišky, srdce. Akonáhle nám šišky uschnú, usporiadame ich do tvaru srdiečka a postupne ich začneme prilepovať na výkres. Keď šiškami vyplníme celú plochu nášho srdiečka, šišky zaťažíme knihou aspoň na dve hodiny. Potom už len náš obraz zo šišiek umiestnime do rámčeka a povesíme na stenu 🙂

Zdroj: https://www.pillarboxblue.com/pinecone-flower-heart/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Inšpirácia

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt