Darčeky

Vázy z korkových zátiek

Vázy z korkových zátiek

Ak máme doma staršie vázy a množstvo korkových zátok, ktoré sa stále iba kopia, prečo ich nespojiť do originálneho výtvoru.

Na výrobu budeme potrebovať :

  • hranaté vázy, alebo nádoby
  • veľmi veľa korkových zátok
  • kvalitné lepidlo typu E6000
  • nôž na orezanie korkových zátok

Ako budeme postupovať :

  1. Pohľadáme korkové zátky, ktoré majú približne rovnakú veľkosť, aby váza vyzerala čo najlepšie. Niektoré štvorcové vázy majú veľkosť približne na dve korkové zátky vedľa seba. Ak nám zátky nebudú pasovať, bude treba ich veľkosť orezať nožom.

2. Začneme lepiť zátky dostatočným množstvom lepidla na steny vázy. Dbáme na to, aby lepidla nebolo príliš veľa a nevytláčalo sa spod zátok. Zátku po nalepení jemne pritlačíme. Kým je lepidlo ešte mokré, môžeme polohu zátky mierne posúvať. Lepilo musíme nechať úplne zaschnúť pred tým, ako sa presunieme na ďalšiu stranu vázy.

3.  Dokončíme vázu tým, že po oblepení všetkých strán, nalepíme korkové zátky aj na zvislé strany vázy, ktoré doteraz ostali voľné. Môžeme si odložiť tenšie zátky na hrany. Po čase si všimneme, že niektoré zátky sa líšia veľkosťou. Sú skvelé práve na hrany. Ak potrebujeme, aby nám zátky sedeli, niektoré môžeme zrezať nožom. Necháme lepidlo zaschnúť a hotovo!

Zdroj : www.designimprovised.com

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Darčeky

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811