Darčeky

Ihelnička – Kaktus

Ihelnička – Kaktus

Táto ihelnička je pre každého, kto sa vyžíva v roztomilých veciach, pre každého, kto si rád vyrobí rozkošnejšiu verziu každodenných pomocníkov v domácnosti.

Na výrobu budeme potrebovať :

  • plsť rôznych farieb
  • nožnice na látku
  • terakotový črepník
  • pastickú penu v tvare kúžeľa
  • lepiacu pištoľ
  • výplň do vankúšov
  • nite na vyšívanie
  • klbko nite

Na prvý kaktus vystrihneme z plsti kruh, približne 2x väčší, ako chceme, aby kaktus bol. Použijeme ihlu a niť a malými stehmi obšijeme kruh plsti dokola. Stehy vedieme po vonkajšom okraji kruhu. Stiahnime niť, tým vytvoríme malé vrecúško, ktoré naplníme výplňou do vankúša. Vrecúško úplne stiahneme.

Na pevné zošitie vrecúška, prepichneme ihlou stred vrecka a prevlečieme okolo okraja. Vrecúško takýmto istým pohybom zošijeme z viacerých strán, až nám vznikne 8 trojuholníkov.

Pre vytvorenie kaktusu si spravíme rýchlu šablónu z papiera. Treba myslieť na to, že spodná časť musí byť dostatočne veľká, aby sme cez ňu mohli kaktus neskôr vypchať. Vystrihneme si dva obrysy kaktusu a zošijeme ich dokopy šijacím strojom, alebo rukou po obvode. Spodnú časť necháme voľnú a pomocou ihlica na štrikovanie alebo drevenej špajle vypcháme vnútro kaktusu výplňou do vankúšov.

Aby sme vytvorili tento 3D efekt kaktusu, z papiera si vytvoríme kupolovitú šablónu, ktorú prekreslíme na látku. Šablónu si spravíme väčšiu, ako chceme kaktus mať. Veľkosť kaktusu si môžeme prispôsobiť podľa svojho priania. Ak chceme mať kaktus vyšší, širší, alebo naopak nižší, stačí prispôsobiť veľkosť šablóny. Z látky si vystrihneme tri sady tvaru kupole. Zošijeme okraje každej sady látky k sebe, pričom spodnú časť necháme otvorenú. Špendlíkom spojíme všetky tri sady látky k sebe v strede a zošijeme ich dokopy. Vznikne nám niekoľko častí, ktoré vypcháme výplňou do vankúšov do požadovaného tvaru kaktusu.

Teraz, keď sme si už vytvorili telá kaktusov, použijeme ihlu a niť na zaistenie spodnej časti kaktusu do hnedej plsti, ktorú použijeme ako hlinu pre náš kaktus.  V závislosti od tvaru kaktusu môžete použiť aj lepidlo na látku namiesto šitia. Ak máte kaktus správne vyplnení, nemal by mať problém stáť vzpriamene, keď sa našije na spodnú časť plsti.

Teraz príde na rad pena, prípadne polystyrén. Nožom na chlieb z neho vyrežeme tvar, ktorý nám pasovať do črepníka. Použijeme lepiacu pištoľ a prilepíme náš kaktus s plsťou k polystyrénu. Plsť orežeme na potrebnú veľkosť. Na dno črepníka nanesieme dostatočné množstvo lepidla a tlakom kaktus prilepíme.

Ak by sme chceli pridať viac kvetinových detailov, môžeme použiť farebné bavlnky na vyšívanie a vytvoriť na častiach kaktusov malé uzlíky. Prípadne z farebných kúskov vlny vystrihnúť kvety a lepiacou pištoľou ich na kaktus prilepiť.

Už len stačí do kaktusov pichnúť niekoľko ihiel a máme hotovo.

Zdroj : abeautifulmess.com

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Darčeky

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811