Darčeky

Maľované hrnčeky

Maľované hrnčeky

Máte doma nudné biele hrnčeky? Prinášame vám skvelý nápad, ako z nich spraviť jedinečné osobitné hrnčeky s monogramom, ktoré si doma zamiluje každý, či už obľubuje kávu, alebo čaj.

Čo všetko na výrobu potrebujeme :

 • jednoduché biele hrnčeky
 • permanentné popisovače na olejovej báze s tenkým hrotom
 • nalepovacie písmená
 • elektrickú rúru
 • trochu alkoholu
 • niekoľko tyčiniek do uší

Ako budeme postupovať :

 1. Vyberieme si písmená aké potrebujeme, prípadne zvolíme potrebný motív a prilepíme ho na hrnček. Písmeno prilepíme čo najlepšie k hrnčeku.
 2. Ďalej si vyberieme popisovať na olejovej báze. Spravíme niekoľko cvičných bodiek na nepotrebnom papieri. Začneme robiť bodky na hrnček. Bodkujeme všade okolo písmena a aj vo voľnom priestore v písmene. Čím ďalej od písmena bodkujeme, nechávame väčšie medzery medzi bodkami. Pridajte viacero farieb ak chcete. Ak spravíme bodku na nechcené miesto, opatrne ju odstránime tyčinkou do uší, ktorú namočíme do alkoholu.
 3. Keď máme už hotový design aký chceme, farbu necháme dôkladne zaschnúť. Opatrne odlepíme písmeno a niekoľko krát sa jemným dotykom presvedčíme, či je farba naozaj suchá.
 4. Uistíme sa, že je miestnosť dôkladne vetraná a zahrejeme rúru na 200°C. Hrnčeky vložíme do rúry a necháme piecť približne 30 minút. Po 30tich minútach rúru vypneme a necháme hrnčeky vychladnúť v zatvorenej rúre. Môžeme ich tam nechať aj niekoľko hodín.
 5. Keď sú hrnčeky studené, vyberieme ich rúry a opatrne umyjeme, naplníme obľúbeným nápojom a môžeme sa tešiť z nášho diela!

Zdroj : www.gluedtomycraftsblog.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Darčeky

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811