Domácnosť

Dóza na sušienky s mramorovým vzhľadom

Dóza na sušienky s mramorovým vzhľadom

Plechové dózy a nádoby sú vynikajúce na uchovanie sušienok, keksíkov a drobných sladkostí. Výber v obchodoch nie je veľký a najčastejšie ich nájdeme v obchodoch tesne pred Vianocami. Aby sme ich mohli používať počas celého roka, dodáme im nový šat a jedinečný mramorový dizajn. Nemusíte sa však obmedzovať len na uchovávanie potravín, plechové dózy s vrchnákom sú skvelé aj na uchovávanie šicích potrieb a poslúžia aj ako lekárnička.

 

Na výrobu mramorovaných dóz potrebujeme:

  • plechové dózy a nádoby
  • biela farba v spreji
  • lak na nechty (nie rýchloschnúci)
  • plastový box, vedro alebo veľká nádoba

 

 

Z každej dózy odstránime prípadné papierové nálepky alebo štítky. Všetky dózy aj s vrchnákmi si v dvoch vrstvách nastriekame bielou farbou v spreji. Každú vrstvu necháme dôkladne zaschnúť. Plastový box alebo vedro naplníme teplou vodou a nakvapkáme do nej lak na nechty (môžeme použiť rôzne farby, nepoužívame rýchloschnúci lak). Lak môžeme vo vode premiešať drevenou špajdľou. Plechovku namočíme do vody a jemne otáčame popri hladine aby sa lak rovnomerne prichytil na celý povrch. Lak na nechty je potrebné do vody pridávať po každej nafarbenej dóze, aby bol farebný efekt stále rovnako výrazný. Dózy necháme dostatočne vyschnúť.

Extra tip:Dózu môžeme vystlať farebnou servítkou, naplniť domácimi sušienkami, uzavrieť, previazať farebnou stuhou a máme pripravený dokonalý darček.

Zdroj: https://www.pillarboxblue.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt