Darčeky

Šumivé bomby do kúpeľa

Šumivé bomby do kúpeľa

Ak aj vy milujete relaxačný kúpeľ, tento článok je pre vás ako vyšitý! Šumivé bomby do kúpeľa sú veľmi jednoduché a ušetria vám veľa peňazí. Tiež ich môžete vyrobiť pre priateľov ako originálny darček.

Budete potrebovať:

  • odmerku, misku a metličku na šľahanie
  • Sódu bikarbónu
  • kyselinu citrónovú
  • Witch Hazel pleťová voda (alebo biely alkohol)
  • esenciálny olej
  • farbivo neobsahujúce vodu
  • pipety (nepovinné, poradíte si aj bez nich 🙂 )
  • forma na mini muffiny
  • papier na pečenie

sumive_gule_do_kupela_1

1. Zmiešajte jeden pohár preosiatej sódy bikarbóny a pol pohára kyseliny citrónovej. Dôkladne ich zmixujte a odstráňte všetky vzniknuté hrudky.

sumive_gule_do_kupela_4

2. Pridajte esenciálny olej vlastnej voľby. Množstvo je len a len na vás. Nevadí ak pridáte viac, váš kúpeľ bude o to voňavejší. 🙂

sumive_gule_do_kupela_6

 

3. Teraz pridajte farbivo. Nezabudnite, že vaše farbivo NESMIE obsahovať vodu. Ak by totiž obsahovalo, voda by spustila chemickú reakciu a vaše šumivé gule by jednoducho vyšumeli. Ak pridáte viac farbiva, môže to zafarbiť vodu v celej vani, čo je veľká zábava hlavne pre deti.

sumive_gule_do_kupela_6

4. Pridajte Witch Hazel. (Witch Hazel je obľúbený prípravok hlavne v Amerike, na Slovensko sa dá objednať z rôznych internetových obchodov. Nahradiť ho môžete napríklad bielym alkoholom) Witch Hazel/biely alkohol používajte v spreji, nastriekajte ho do zmesi. Ak je zmes aj po premiešaní suchá, znovu ju nasprejujte.

sumive_gule_do_kupela_7

5. Ak sa vám podarilo spraviť tvarovateľnú hmotu, je čas dať ju do formy na muffiny.

sumive_gule_do_kupela_8

6. Poriadne zmes vtlačte do formy, aby sa vám vaše šumivé bomby spojili a boli pevné. Tlačte zmes dovtedy, dokým sa vám už nebude dať zatláčať ju hlbšie.

sumive_gule_do_kupela_9

 

7. Nechajte ich 10 minút usadiť sa.

sumive_gule_do_kupela_10

8. Po uplynutí 10 minút ich vyklopte na papier na pečenie a nechajte ich úplne vyschnúť. Odporúčame ich nechať schnúť počas noci.

sumive_gule_do_kupela_11

sumive_gule_do_kupela_12

Ak chcete experimentovať, môžete na dno formy najprv nasypať rôzne sušené bylinky alebo sušené kvety. Môžete meniť takisto formy a tak dosiahnuť rôzne tvary a veľkosti šumivých bômb do kúpeľa.

Zdroj: somethingturquoise.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Darčeky

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt