Inšpirácia

Šperky zo zatváracích špendlíkov

Šperky zo zatváracích špendlíkov

Ak ste sa narodili v 80tych, prípadne 90tych rokoch, pravdepodobne si pamätáte navliekanie drobných koráliek na zatváracie špendlíky. Pripínali sa na vo veľkom na tašky, či školské batohy.

Dnes si ukážeme, ako sa dá navliekanie koráliek na zatváracie špendlíky posunúť o úroveň vyššie. Všetko, čo potrebujete, sú zatváracie špendlíky, korálky a elastické povrázky.

Takže, potrebný materiál : 

  • zatváracie špendlíky rôznych veľkosti
  • elastické povrázky
  • korálky
  • retiazku

1.PRSTEŇ

Na prsteň sme použili malé zlaté zatváracie špendlíky, ktoré vieme nájsť v šijacích potrebách.

Korálky navlečieme len na každý druhý zatvárací špendlík. Na povrázok navliekame na striedačku špendlík s korálkami a bez korálok. Tak, ako vidíte na obrázku. Pokračujte postupne a každý špendlík zabezpečte uzlíkom.

2. NÁRAMOK

Môžeme použiť špendlíky akejkoľvek veľkosti.

Postupujeme rovnakým spôsobom ako pri výrobe prsteňa. Navlečieme každý druhý zatvárací špendlík farebnými korálkami a zoradíme si ich tak, aby nám farebne ladili.

Uviažeme uzlík za každým špendlíkom a celý náramok zviažeme dohromady.

3.NÁHRDELNÍK

Na náhrdelník použijeme špendlíky viacerých veľkostí. Aby sme si výrobu uľahčili, zvolíme odtiene modrej farby s kombináciou striebornej.

Postup je rovnaký ako pri ostatných dvoch projektoch. Zväzujeme špendlíky na striedačku za sebou, s korálkami, bez korálok. Veľkosť môžeme zoradiť podľa vlastného vkusu. Na konci náhrdelníka pripevníme na povrázok retiazku s uzatváraním.

Zdroj : www.brit.co

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Inšpirácia

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811