Inšpirácia

Premeňte akýkoľvek displej na holografický projektor

Premeňte akýkoľvek displej na holografický projektor

Chceli by ste vlastný holografický projektor? Čítajte ďalej a dozviete sa ako premietnuť hologram nad akýmkoľvek displejom pomocou holografickej pyramídy.

Budete potrebovať :

  • smartphone, tablet alebo iné zariadenie s displejom (dôležité je aby sa s ním dalo dobre manipulovať).
  • Polykarbonátovú fóliu (alebo iný materiál s podobnými vlastnosťami)
  • Lepiacu pásku, skalpel (alebo nožnice), fixku

Postup:

Do zariadenia, pre ktoré pyramídu vyrábame si stiahneme multimediálny obsah pre holografické pyramídy, napríklad ten z tejto stránky. Z polykarbonátovej fólie vyrežeme 4 strany pyramídy. Rozmery určíme podľa rozmerov nášho displeja. Pri určovaní rozmerov fólie vychádzame z niekoľkých údajov. Sklon fólie ku displeju musí byť 45°. Každá strana pyramídy musí byť rovnaká, preto dĺžku hrany odvodíme od kratšej strany displeja. Aby pyramída na displeji stála, prípadne aby mohol byť na nej smartphone položený, zrežeme spodnú hranu tak ako je to na nákrese.

Holopyramída 1

4 časti zlepíme úzkym kúskom lepiacej pásky k sebe. Teraz stačí holografickú pyramídu priložiť do stredu displeja a na polykarbonátovej fólií sa zobrazí hologram. Ak máte menší displej, môžete urobiť holografickú pyramídu s 3 stranami. V tom prípade však samozrejme použite obsah pre 3-stranné pyramídy. Holografický efekt je najlepší v tmavej miestnosti a v prípade, že je displej hore a pyramída pod ním.

holopyramida2

skull_hologrammaxresdefault

Zdroj: youlalight.com/3dpyramid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Inšpirácia

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt