Domácnosť

Obraz z voskových pasteliek

Obraz z voskových pasteliek

Pomaly sa stáva zvykom, že sa naše články pravidelne venujú umeniu. Tento článok bude jeden z nich. Neide však o návod na výrobu obyčajného nudného obrazu, ktorý namaľujete voskovkami. Píšem o ňom preto, lebo ma zaujal a vyzerá skutočne neobyčajne. Ak sa Vám obraz podarí vyrobiť správne, verím, že vynikne spomedzi ostatných obrazov vo Vašej izbe. Tento článok však neberte ako doslovný postup na výrobu obrazu. V skutočnosti ani neide o konkrétny obraz. Považujte ho len za návod alebo za opísanie techniky vytvárania viacerých obrazov.

Na vytvorenie obrazu tohto druhu budeme potrebovať

  • sadu voskových pasteliek – tieto pastelky však zostanú súčasťou obrazu, preto rátajte s tým, že ich už opätovne nepoužijete
  • maliarske plátno, kus kartónu alebo sklo
  • fén alebo teplovzdušnú pištoľ
  • lepidlo

Na vrchnú časť plátna prilepíme voskové pastelky. Samozrejme dbáme na výber farebných kombinácií. Pri rozložení sa môžete inšpirovať obrázkami. Nakoniec stačí voskové pastelky nahriať fénom a roztečú sa po obraze. To však nie je všetko. Pri zapojení fantázie môžu vzniknúť zaujímavé obrazy. Napríklad pri použití čierneho plátna a vhodne zvolených farebných kombináciách vznikne obrázok, ktorý pripomína vesmír. Zaujala ma aj alternatíva použitia skla namiesto plátna. Je toho však viac a možnosti zostávajú otvorené pre Vaše originálne diela.

 

obraz_z_voskovych_pasteliek-2

obraz_z_voskovych_pasteliek-3

obraz_z_voskovych_pasteliek-4

obraz_z_voskovych_pasteliek-5

Zdroje:pinterest.com 1)
pinterest.com 2)
pinterest.com 3)
pinterest.com 4)
pinterest.com 5)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt