Domácnosť

Miska zo špagátu

Miska zo špagátu

Vytvorte si zaujímavú misku len zo špagátu vhodnú do každého interiéru. Je to jednoduché a na výrobu použijete len málo potrieb.

Miska_zo_spagatu-2Budete potrebovať:

tekutý lep,

špagát,

potravinovú fóliou,

nožnice,

malú misku na zamiešanie lepu,

veľkú misku na vytvorenie formy.

Ako na to:

Krok 1: Pripravte si všetky materiály. Zoberte si veľkú misku. Pokryte vonkajšiu časť veľkej misky potravinárskou fóliou a koniec fólie zabaľte do vnútra misky. Uistite sa, že fólia na miske dobre drží.

Miska_zo_spagatu-3

Krok 2: Nalejte lepidlo do druhej menšej misky. Postrihajte si špagát na niekoľko rovnako dlhých častí. Namočte špagáty do misky s lepidlom, aby vsiakli veľa lepidla a boli dobre namočené.

Miska_zo_spagatu-4Miska_zo_spagatu-5

Krok 3: Otočte si pripravenú misu s fóliou dnom hore a náhodne obmotávajte špagát okolo misky z jednej strany na druhú. Keď dosiahnete okraj misky, vráťte sa so špagátom akoby ste robili ťah v tvare písmena U. Ak vám dôjde pás špagátu spojte ho s ďalším pásom. Dbajte na to, aby konce špagátu smerovali k základni misky a dobre držali.

Miska_zo_spagatu-8Miska_zo_spagatu-6Miska_zo_spagatu-7

Krok 4: Zostávajúce dva či tri špagáty obtočte pozdĺžne okolo misky, akoby ste tvorili špirálu a spevnili tvar.

Miska_zo_spagatu-9

Krok 5: Posilnite prekrývajúce sa špagáty lepidlom, ktoré si dáte na prst a pritlačíte tak špagát k miske.  Uistite sa, že prekrývajúce časti špagátu sú nasiaknuté lepidlom a sú k sebe dobre pritlačené.  Tento krok je veľmi dôležitý, pretože zabezpečuje, že miska zostane pohromade.

Miska_zo_spagatu-10

Krok 6: Misku nechajte dobre vyschnúť.

Krok 7: Ak miska začne schnúť tak, že vám na ruke neostanú pozostatky lepidla, zatlačte trochu prstami do formy, aby trošku povolila. Ďalej nechajte misku schnúť aspoň cez noc.

Miska_zo_spagatu-12

Krok 8: Keď je špagát úplné suchý, vyberte misku, ktorá vám formovala špagát a tiež fóliu. Špagátová miska sa bude zdať ešte trochu poddajná, nechajte ju ešte deň vyschnúť.

Miska_zo_spagatu-13

Krok 9: S nožnicami alebo prstami odstráňte suché kusy lepidla medzi špagátami.

Miska_zo_spagatu-14

Krok 10: Keď je miska úplne suchá a tvrdá, je pripravená na použitie. Môžete ju naplniť ovocím, orechmi i inými dekoráciami. Dajte si pozor, aby ste ju nepreťažili a časom nepovolila.

Zdroj:crafts.tutsplus.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt