Domácnosť

Látkou potiahnuté jarné vázičky

Látkou potiahnuté jarné vázičky

Čoskoro nás čaká jar a s ňou aj dlhé slnečné a teplé dni. Ideálny čas vytiahnúť klobúk proti slnku a pustiť sa do záhradky. O chvíľku bude všetko hrať farbami kvetov všetkých druhov.

 

latkou_potiahnute_vazicky1

Budeme potrebovať :

– obyčajný kus látky, prípadne starú handričku

– maliarsku pásku

– farby na látky

– štetec

– krajčírske špendlíky

– špagát

– nepotrebné fľašky

– lepiacu pištoľ a lepidlo

 

Začneme tým, že si z látky vystrihneme štvorce so stranou dlhou 25 centimetrov. Veľkosť štvorca však treba prispôsobiť veľkosti fľašky. Na látku nalepte prúžky maliarskej pásky aby sme mohli neskôr vytvoriť farebné pruhy. Môžete ich presne zmerať, ale myslím, že by ich stačilo prirovnať len tak od oka.

latkou_potiahnute_vazicky2

V ďalšom kroku si nafarbíme farbou medzere medzi pruhmi a vytvoríme tak farebný kontrast. Ide jar, tak by sme mohli použiť svieže veselé jarné farby. Ako napríklad žltú, svetlú zelenú, alebo jasnú ružovú. Odstráňte prúžky maliarskej pásky a nechajte farbu úplne zaschnúť.

latkou_potiahnute_vazicky3

Keď nám farba zaschne, obmotajte štvorec pásky okolo fľašky tak, aby sa konce prekrývali a prichyťte ich krajčírskym špendlíkom k sebe.

latkou_potiahnute_vazicky4

 

Okraje látky natrieme horúcim lepidlom a silno pritlačíme, aby sa okraje látky spojili. Ak látka na fľaške pevne drží, odstránime špendlíky. Hrdlo fľaše previažeme špagátom a spravíme jednoduchú slučku.

latkou_potiahnute_vazicky5

A hotovo, už stačí vložiť do vázy kvet a priniesli sme si do domácnosti kúsok jari.

 

Zdroj: iheartnaptime.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811