Domácnosť

Kvetináč s motýľom

Kvetináč s motýľom

Urobte si roztomilý kvetináč spolu s deťmi. Každý vie, že deti milujú keď si môžu zašpiniť svoje ruky či nohy. Zabavte sa s deťmi a spravte si z obyčajného hlineného kvetináča roztomilý kvetináč s motýlikom, ktorý môže byť vhodným darčekom pre vašich priateľov a starých rodičov. Je to zábavné a veľmi jednoduché.

Budete potrebovať jednoduchý hlinený kvetináč, vyberte dostatočnú veľkosť, tak aby sa tam zmestili chodidlá  vašej ratolesti. Ďalej potrebujete akrylovú farbu, aspoň tri odtiene, aby bol motýľ pekne farebný, štetec, čiernu farbu či hrubšiu fixu a rozprašovač s prípravkom na fixáciu farby.

Kvetinac_s_motylom-11. Krok

Naneste silnú vrstvu akrylovej farby na chodidlo vášho dieťaťa. Na obrázku použili zelenú, fialovú a bielu farbu v stredu, môžete však použiť farby, ktoré sa páčia Vám.

Kvetinac_s_motylom-2

2. Krok

Pekne otlačte nafarbenú nôžku na kvetináč a zatlačte na vnútornú stranu nôžky, aby sa vnútorný okraj nôžky pekne rovno otlačil a vonkajší okraj vytvoril oblúk smerom von. Natrite farbou druhú nôžku a rovnako otlačte na kvetináč. Vynechajte však malú medzierku medzi vnútornými okrajmi nožičiek.
Kvetinac_s_motylom-33. Krok

Nechajte otlačené chodidlá niekoľko minút zaschnúť. Potom fixou alebo štetcom s čiernou farbou nakreslite v strede chodidiel telo motýľa s tykadlami.Kvetinac_s_motylom-44. Krok

Prevráťte kvetináč a na spodnú časť napíšte poznámku: napr. meno dieťaťa,  rok kedy ste toto vyrobili.

Kvetinac_s_motylom-55. Krok

Ako posledný krok naneste na zafarbenú časť kvetináča rozprašovač s prípravkom na fixáciu farby, aby sa Vám farba neoškrela. Nechajte chvíľu vyschnúť a jednoduchý roztomilý kvetináč je hotový.

Zdroj: icreativeideas.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811