Inšpirácia

Držiak na sáčkový čaj

Držiak na sáčkový čaj

Tento návod je pre všetkých ľudí, ktorí radi pijú čaj. Ak teda pijete čaj, určite sa Vám už stalo, že pri zalievaní stiahla voda do čaju aj lístok s logom značky na konci motúzika. Vyrobte si elegantný držiak, ktorý tento problém odstráni.

Budeme potrebovať:

  • 2 poháre jedlej sódy
  • 1 šálka kukuričného škrobu
  • 11/4 šálky studenej vody
  • hrniec
  • handričku
  • špáradlo
  • fixku
  • potravinárske farbivo

Krok 1

Zmiešajte všetky prísady a na miernom ohni ich priveďte do varu, miešajte po dobu 1 – 2 minúty, kým zmes nebude podobná zemiakovej kaši. Potom hmotu vysypte na tanier, zakryte vlhkou handričkou a nechajte vychladnúť (približne 40 minút). Zvyšné cesto môžete uschovať v mikroténovom sáčku v chladničke.

Krok 2

Cesto vymiesime na papieri na pečenie (môžete pridať trochu vody, ak je zmes suchá alebo trochu kukuričného škrobu, ak je lepkavá). Vymiesené cesto je pripravené na tvarovanie.

držiak_na_sackovy_caj-1

Vták

Z hmoty urobte približne 2,5cm hrubú guľôčku. Následne vytvarujte hmotu rukami tak, ako je to uvedené vyššie. Pomocou špáradla vytvorte v hmote priehlbinu. Tvar priehlbiny môžete doladiť na pohári, aby Vám vtáčik pekne “sedel” na hrnčeku. Nakoniec dolaďte detaily.

Vytvarovaného vtáčika necháme na pohári schnúť približne 2-4 dní. Ak chceme tento proces urýchliť, môžeme ho nechať vyschnúť v rúre (175 stupňov na jednu hodinu alebo 150 stupňov na 2 – 4 hodiny). Vtáčiky, ktoré schli bez rúry sú však pevnejšie.

4_ghosts

Duch

Podobne ako vták sa tvaruje aj duch. Keď je hmota suchá, môžete mu fixkou dokresliť oči.

drziak_na_sackovy_caj-3

Muchotrávka

Postup je rovnaký ako pri duchovi a vtáčikovi. Rozdiel je len v zafarbení vrchnej časti muchotrávky. Hmotu môžete zafarbiť napríklad potravinárskym farbivom alebo akýmkoľvek farbivo, ktoré máte doma.

Lakovanie

Akonáhle sú držiaky suché, nalakujeme ich napríklad lakom na nechty. Aplikujeme 3-4 vrstvy laku.

Zdroj:handmadecharlotte.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Inšpirácia

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt