Domácnosť

Držiak na čajovú sviečku z vaječnej škrupinky

Držiak na čajovú sviečku z vaječnej škrupinky

Pri varení a rozbíjaní vajíčok sa málokedy zamýšľame nad tým, že by sme vaječné škrupinky opätovne využili a vytvorili si nejakú kreatívnu dekoráciu do bytu. V spojení s vonnými čajovými sviečkami si pritom môžeme vytvoriť útulnú a príjemnú atmosféru. Naše držiaky na čajové sviečky sú nenáročné na výrobu a čas, efekt je však dokonalý.

 

Na výrobu držiakov potrebujeme:

  • vaječné škrupinky
  • potravinárska farba (rôzne druhy)
  • 2PL octu
  • teplá voda
  • čajové sviečky
  • dekoračný držiak na vajíčka

Držiaky z vaječných škrupín si môžeme pripraviť v dostatočnom predstihu. Pri varení rozbíjame vajíčka šetrne a vždy na polovicu, škrupinky vymyjeme vodou, odstránime prípadnú blanu, osušíme a odložíme si ich na správny čas. Keď máme dostatok škrupín, vyskúšame do každej vložiť čajovú sviečku, ak sa nezmestí, otvor prispôsobíme a zväčšíme. So škrupinkami narábame opatrne, aby sa nám nepopraskali. Do misky s teplou vodou dáme 2PL octu a potravinársku farbu (v prípade, ak chceme viacero farebných držiakov, pripravíme si viac misiek s farbou). Škrupinky ponoríme do misky s farbivom a octom na 5-10 minút. Po uplynutí času škrupinky vyberieme a osušíme.

 

Poukladáme ich do dekoračného držiaku na vajíčka, do každej škrupinky vložíme čajovú sviečku a zapálime.

 

Extra tip:V prípade, ak nevieme zohnať dekoračný držiak na vajíčka, môžeme škrupinky naukladať do dekoračného piesku na tácku.

Zdroj: http://littleinspiration.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt