Domácnosť

Citrónovo-levanduľový čistiaci prostriedok

Citrónovo-levanduľový čistiaci prostriedok

Obchody sú preplnené rôznorodými čistiacimi sprejmi, gélmi a práškami určenými do domácnosti. Každý z nich obsahuje zmes chemických látok, ktoré sú v prvom rade nebezpečné pre nás a samozrejme aj pre životné prostredie. Pri aplikácii mnohých z nich je potrebné používať ochranné pomôcky. Viete si teda veľmi jednoducho predstaviť, o aké škodliviny sa jedná. S naším domácim čistiacim prostriedkom nielenže ušetríte vaše zdravie, ale prevoniate ním celú domácnosť.

 

Na výrobu domáceho čistiaceho prostriedku potrebujeme:

  • fľaša s rozprašovačom
  • zmes bieleho octu a destilovanej vody v pomere 50/50 (celkové množstvo závisí od veľkosti fľaše, do ktorej čistiaci prostriedok pripravujeme)
  • 15 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
  • 10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

Do fľaše s rozprašovačom si nalejeme predpripravenú zmes bieleho octu a destilovanej vody, pridáme esenciálne oleje, fľašku uzatvoríme a poriadne premiešame. Zmes je okamžite pripravená na používanie. Ocot je vynikajúcim pomocníkom v domácnosti, ale neodporúča sa na čistenie povrchov z mramoru a žuly. Náš domáci čistič je vhodný na čistenie okien, podláh a zaručene ho oceníte aj pri upratovaní neporiadku po deťoch. Je pripravený v priebehu zopár minút a razom urobí z upratovania o čosi príjemnejšiu záležitosť.

Zdroj: http://abubblylife.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Domácnosť

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt