Inšpirácia

Veľkonočné vajíčka

Veľkonočné vajíčka

Veľká noc sa blíži a tak na našom stole určite nesmú chýbať kraslice. Pokiaľ preferujete rýchle a jednoduché výtvory, máme pre vás pripravený nasledujúci návod. Výrobu týchto krásnych a hlavne pestrofarebných maľovaných vajíčok zvládnu aj deti a určite vám budú s radosťou pomáhať. Poďme na to!

Na výrobu maľovaných vajíčok potrebujeme:

  • vaječné škrupinky
  • ocot
  • pena na holenie
  • gélové potravinárske farby
  • plech na pečenie muffinov alebo malé mištičky
  • miska
  • drevená špajdľa

Vajíčka si vyfúkneme a škrupinky ponoríme do octu (týmto sa škrupinka lepšie zafarbí a farby budú sýtejšie a žiarivejšie). Škrupinky necháme v octe aspoň 20 minút, majme však na pamäti, že čím dlhšie budú škrupinky v octe, tým bude škrupinka krehkejšia.

Škrupinky po vybratí z octu opláchneme a opatrne osušíme.

                                

Plech na muffiny naplníme do 2/3 penou na holenie, pridáme zopár kvapiek potravinárskej farby. Drevenou špajdľou premiešame penu s farbami a ak je to potrebné a farby sú po premiešaní málo sýte, môžeme pridať viac farby. Škrupinky z vajíčok ponoríme do farebnej peny, dávame však pozor, aby sme škrupinku nezatlačili až na dno. Vajíčko sa snažíme celé prikryť farebnou penou, pomôžeme si pri tom drevenou špajdľou. Vajíčka necháme v pene cca 10 minút pre jemné odtiene farieb, ak chceme sýte odtiene, môžeme ich tam nechať aj cez noc. Vajíčka vyberieme, opláchneme vodou aby sme odstránili zvyšky peny a jemne osušíme papierovou utierkou. Položíme na papier na pečenie a necháme dosušiť. A máme hotovo 🙂

Zdroj: https://www.countryliving.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Inšpirácia

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt 0904388811