Móda

Vzdušná košeľa bez rukávov

Vzdušná košeľa bez rukávov

Tento kúsok vo Vašom šatníku nemusí zastávať novú pozíciu. Ľahko vytvoríte košieľku, nie len na leto, z už existujúcej voľnejšej košele, ktorá visí zabudnutá v skrini. Vytiahnite a oživte ju spolu s nami.

Vzdušná_košeľa_bez_rukávov-0

 

 

Potrebujeme:

 • voľnú bavlnenú košeľu
 • nite na ručné šitie vo farbe košele
 • nožnice
 • šijací stroj
 • krajčírsku kriedu a meter
 • žehličku

Postupujeme takto:

 1. Na začiatku je potrebné upraviť šírku košele a poprípade, ak na košeli sú rukávy, odstrihnúť ich. Tak poďme na to.
 2. Ako prvé odpárame rukávy v oboch prieramkoch, pravom aj ľavom. Rukávy odložíme bokom.
 3. Potom z bočných strán košele od prieramku smerom k dolnému kraju košeľu o niekoľkom cm zúžime, napr. 1,5-2 cm (použijeme šijací stroj). Šírka zúženia je individuálna, pretože závisí od pôvodnej šírky košele a Vášho obvodu pásu. To znamená, že si košeľu zúžite v šírke aká Vám vyhovuje.
 4. Košeľu ešte môžeme zúžiť prsným vybraním v šírke cca 1-2 cm a dĺžke asi 10 cm. Vybranie ma tvar písmena V, šev prechádza jeho stredom, čiže každá strana ma rovnaký rozmer. Napr. pri šírke vybrania 2 cm má každá strana šírku 1cm. Odšité vybranie prežehlíme k dolnému kraju košele.
 5. Na druhej strane prieramky, v ktorých sme mali donedávna rukávy o niekoľko cm rozšírime. V mieste ramena o 1-1,5 cm a smerom od prieramku dole po bočnom kraji o 2-3 cm. Oblúčik nového prieramku si naznačíme kriedou a vystrihneme.
 6. Pri zužovaní košele aj rozširovaní prieramkov dbáme na to aby boli na obidvoch stranách košele rovnaké.
 7. Z odstrihnutých rukávov si vystrihneme 2 krátke a 2 dlhé pruhy široké 3 cm.
 8. Prieramky košele si v plecnom šve (rameno) a v bočnom šve (pod pazuchami) vypárame na šírku do 2 cm.
 9. 2 dlhšie pásy pozdĺžne preložíme na polovicu a prežehlíme. Do ohybu vložíme prieramkový kraj košele (miesto, kde sa rukáv spájal s košeľou). 0,5 cm od pozdĺžnych koncov pásikov podohneme dovnútra ohybu a prešijeme šijacím strojom 2 mm od okraja. Prišívame najskôr na predný diel košele potom na zadný od rozpáraného plecného po bočný šev. Prišitý pás tak obopína a tým začisťuje prieramkový kraj. Zvyšky prúžku odstrihneme a znova spolu s nimi zošijeme vypáraný šev na pleci a v bočnom kraji košele. Opakujeme aj na druhom prieramku košele.
 10. Zvyšné dva kratšie pruhy zošijeme v šírke 1 cm a šev rozžehlíme. Tento pás použijeme na zaviazanie mašle okolo priekrčíka a ňou našu prácu na novej košeli aj ukončíme.

 

Zdroj: glammadz.blogspot.sk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Móda

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt