Valentín

Jednoduché „string“ umenie – krásny darček či doplnok

Jednoduché „string“ umenie – krásny darček či doplnok

Čo deň, to nejaký nový sviatok. Niekedy však nemusíme siahať na dno svojej peňaženky.  Máme pre vás krásny spôsob ako potešiť vašu maminu alebo len jednoducho a krásne rozjasniť  váš domov. Tento darček ocení mnoho matiek, ale aj mnoho samotných obdarovateľov. Okrem toho, že je aj lacným variantom, tak je aj veľmi jednoduchým a to nie len časovo. Takže môžete pokojne študentom a dokážete vyčarovať mame obrovský úsmev na tvári.

písmena_so_srdcom

String art je retro, ale stále elegantný štýl. Avšak, stále veľmi populárny a zábavný. Ľudia tak ľahko môžu vyjadriť svoju kreativitu. Toto umenie je charakterizované usporiadaním farebných nití pomedzi špendlíky alebo klince tak, aby vytvorili nejaký obraz.

tri_srdcia

Na výrobu spomenutého prekvapenia nemusíte byť žiadny umelec, ba ani nejako extra technický zdatný človek. Dokážete to aj bez toho, aby ste prišli o svoje prsty. V prvom rade potrebujete nejakú dosku, buď už opracovanú alebo surovú, ktorú si troška brúsnym papierom môžete obrúsiť. Potom potrebujete pár klincov, nitky a všetko, čím to chcete dozdobiť.

písmena_love

Existuje na internete mnoho podobných dekorácii či darčekov. Ak nechcete rezať a mať ťažšiu robotu, môžete použiť korkovú dosku. Písmena si môžete obodkovať ceruzkou na dosku alebo prekresliť z papiera a potom budete na ne pribíjať klince. Až tak, že budete mať urobené celé písmená, názov. Následne budete  okolo nich, hore dole, doprava a doľava, naspäť, naopak ťahať šňúrky, až to budete mať celé zaplnené. Konček potom do vnútra zalepíte tavnou pištoľou.  Môžete urobiť mierne nepravidelný tvar alebo opakovať tie isté kroky. Môžete použiť jednu farbu alebo hneď niekoľko. Výsledok bude stále krásny.

kvety_vo_váze

Nápadov existuje skutočne mnoho. Na tomto umení sa nedá nič pokaziť. Práve preto sa pri ňom môže hocikto zabaviť. Práve preto takto ľahko dokáže vytvoriť nejeden darček alebo rôzne dekorácie do domu, či záhradu. No nie je toto šňurkové umenie úžasné?  Je to živý, nápaditý a zábavný štýl.

Foto zdroj: pinterest

Text: brit.co

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Valentín

 • Balíček plný lásky a vône

  Poznáte to, keď Vám príde dlho očakávaný balíček a vy z neho máte radosť? Podobným balíčkom môžete...

 • Kreatívny svietnik pre najbližších

  Mnoho ľudí má rado pokojnú, večernú atmosféru pri sviečkach. Vtedy si ľudia vychutnávajú možno dobré víno, iní...

 • Hrnčeky s tabuľkou na kriedu

  Keď som uvidela tieto úžasné a pritom jednoduché hrnčeky, zamilovala som si ich. Kto by sa nechcel...

 • Domáce mydlo

  Potrebujeme: bielu mydlovú hmotu vôňu (do mydla) farbu (do mydla) formu na mydlo (môžte použiť čokoľvek čo nájdete doma, stačí...

 • Snežná guľa

  Vianoce už síce boli, ale ako darček nikdy neomrzí snežná guľa. Medzi hlavné výhody HAND-MADE snežnej gule...

 • Motýle s lízatkom

  Na prípravu motýľov použijeme: dva vzory motýľov ozdobný papier kretívne fixky nožnice nôž lízatká lepidlo Z ozdobného...

 • Srdcová obálka

  Na výrobu budeme potrebovať: Ozdobný papier Nožnice Ceruzku Pravítko Výkres   Postup: Z výkresu si vyrobíme maketu srdca....

 • Pečiatka v tvare srdca

  Budeme potrebovať: obyčajnú ceruzku s gumou na konci červenú farbu fixku nožík   Postup: Na gumu si fixkou...

 • Valentínsky pozdrav

  Na jeho výrobu budeme potrebovať: výkres nožnice lepidlo stuhu plsť červenej farby   Postup: Výkres upravíme do...

© 2019 Nekupuj.sk     Kontakt